Město Plzeň ocenilo úspěšné mladé plavce

Profilovka
před 5 hodinami

Vedení města Plzně přijalo na radnici úspěšné sportovce z Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. Radní Tomáš Morávek a Tomáš Kotora, který je zároveň předsedou klubu, jim předali ocenění za výkony na uplynulém Mistrovství ČR juniorů a kategorie U22, které se konalo na konci května 2026 v Ústí nad Labem.



260623_Plavci_1



Fotografie: M. Pecuch



„Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň patří mezi nejlepší plavecké kluby v republice. Ocenili jsme proto všechny medailisty, kteří svými výsledky reprezentovali klub i naše město. Velké poděkování patří také celému trenérskému týmu. Jsem hrdý na to, jaké talenty v Plzni máme, a držím jim palce v další kariéře,“ uvedl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.



Plzeňská Slávia VŠ je jedním z nejúspěšnějších mládežnických klubů v republice. Její svěřenci pravidelně vozí medaile z domácích i mezinárodních šampionátů a drží řadu českých rekordů. K přípravě využívají modernizované bazény v Plzni na Slovanech a na Lochotíně.



Text: Monika Krausová







Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.