Mlžítka v ulicích Plzně opět osvěžují během tropických dnů

Profilovka
před 16 hodinami

Plzeň reaguje na tropické teploty, proto opět uvedla do provozu šest mlžítek, která se automaticky spouštějí při teplotách nad 26 stupňů Celsia. Jemný vodní rozprašovač nabízí okamžitou úlevu lidem i zvířatům. Mlžítka doplňuje síť šesti veřejných pítek a devíti pumpiček. O vodní prvky se v krajské metropoli stará Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP).



260622_Mlzitka_pitka_pumpy_2



Fotografie: B. Hájková



V centru města se aktuálně nachází šest mlžítek. Lidé je najdou v Mlýnské strouze, na náměstí Republiky, v Křižíkových sadech a v Kopeckého sadech u fontány Corso. Další dvě pak fungují v sadech Pětatřicátníků, konkrétně na křižovatce Solní a Riegrovy ulice a také v prostoru pod Divadlem J. K. Tyla. Počítá se také s rozšířením o dvě další mlžítka na náměstí Republiky v rámci jeho rekonstrukce.



Zařízení se zapínají na dálku a každé z nich spotřebuje za hodinu plného provozu zhruba 30 litrů vody. Místa byla vybrána záměrně tak, aby voda odtékala do okolní zeleně, kterou tak ve vedrech rovněž zavlažuje.



260622_Mlzitka_pitka_pumpy_3



K osvěžení a dodržování pitného režimu pomáhá také síť šesti pítek a devíti pumpiček, které SVSMP umisťuje do lokalit s vysokou koncentrací lidí nebo tam, kde chybí jiné možnosti občerstvení. Obyvatelé mohou pítka využít v Borském parku, v Červeném Hrádku, na Mikulášském náměstí, na Koterovské návsi, v Mlýnské strouze či na dětském hřišti v Jetelové ulici.



260622_Mlzitka_pitka_pumpy_1



Sedm osvěžujících pumpiček je pak rozmístěno v Kopeckého, Šafaříkových a Křižíkových sadech a dvě se nacházejí v sadech Pětatřicátníků.



Text: Monika Krausová





Obrázek uživatele
Petr Depo
před 12 hodinami

Pítko donedávna také fungovalo na Americké třídě před Finančním úřadem.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

1
Post image
2
Post image
3
Post image
4
Post image
5
Post image

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.