Více než tisíc lidí se vypravilo na Dětský den do Lobezského parku

Profilovka
01. 06. 2026

Tradiční Dětský den v Lobezském parku nabídl v neděli 31. května vystoupení populární Culinky, kejklířské, divadelní a taneční vystoupení, kreativní dílny, dětské atrakce a soutěžní okruh. Připraveno bylo i oblíbené malování na obličej. Akci k Mezinárodnímu dni dětí připravil městský obvod Plzeň 4. Vstup byl zdarma.



F_0326_A10_6264



Jako vždy byl pro děti připraven soutěžní okruh se šesti disciplínami. Děti skákaly v pytli, běhaly s malým speciálním padákem, absolvovaly překážkovou dráhu, házely míčkem a starší děti mohly střílet lukem na terč. Děti si zkusily také základy florbalu. Jedna z disciplín byla zaměřena na kreativní tvorbu, děti malovaly na kamínky. Za absolvování soutěžního okruhu děti získaly odměnu.



F_0008_A10_6085



F_0017_A10_6094



„Dětský den ale nebyl ale jen o soutěžení. Připraven je doprovodný program, děti pobavil kejklíř PET, své vystoupení představily mažoretky a nejmladší publikum si získala Culinka,“ vypočítává starosta obvodu Tomáš Soukup.



F_0330_A10_6268



F_0291_A10_6245



Nechybělo ani divadelní představení pro nejmenší v podání Divadla pruhované panenky. Dětem byly také po celou dobu k dispozici kreativní dílny. Připravena byla také sokolnická ukázka v podání Pavla Řehky z Rokycan. Ten dětem přivezl Káně Harrisova původem z Ameriky a Výra Velkého.



F_0105_C07_3986



F_0180_A10_6149



„Dětský den pravidelně umísťujeme do Lobezského parku, který mají děti moc rády. Navíc jsou atrakce doplněny o herní prvky, které park nabízí. Každý si tak najde, co ho baví a děti tady vždy stráví velmi příjemné odpoledne,“ popisuje místostarosta Čtyřky Zdeněk Mádr.



F_0369_C07_4060



Více fotografií naleznete zde



Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.