Zákaz vjezdu byl jen začátek

Profilovka
před 2 hodinami

 promile2promile1

V pátek pár minut před půlnocí to v Šumavské ulici vypadalo na další z řady běžných dopravních přestupků. Hlídka městské policie zde zastavila řidičku BMW, která projela zákazem vjezdu. Jenže ještě, než stihla vysvětlit, proč dopravní značení nerespektovala, bylo jasné, že tentokrát se nebude řešit jen jedna přehlédnutá značka.

Z osmatřicetileté cizinky byl při komunikaci cítit alkohol. Strážníci ji proto vyzvali k orientační dechové zkoušce. Její výsledek rychle ukázal, že problém je mnohem vážnější. První měření vykázalo hodnotu 1,94 promile alkoholu v dechu. Druhá zkouška pak překročila hranici dvou promile.

Zákaz vjezdu tak během několika minut ustoupil do pozadí. Pro podezření ze spáchání trestného činu přivolali strážníci na místo Policii ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.

 



Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.